Naša Ponuka

Ďalšie Menu

Tagy
Naspäť na predošlú stránku
Dlažba z prírodného kameňa a nášlapné kamene ▼
Chodníky a cesty sú nielen účelové, ale sú predovšetkým dôležitým výtvarným prvkom okolia domu. Na ich realizáciu sa osvedčili platne z prírodného kameňa. Využitie nájdu aj pri pokládke záhradných terás, schodísk alebo okolo bazénov. Kamenná dlažba je mrazuvzdorná a ak má drsnejší povrch je navyše bezpečná - protišmyková.Nášľapné kamene veľkých priemerov sú ďalšou z možností ako prejsť cez trávnik suchou nohou. Aj v tejto forme prírodný kameň dobre poslúži v exteriéri vašej záhrady.

 


 

Najčastejšie použitie: Ponuka kameňa: Balenie:
■ záhradné chodníky
■ príjazdové cesty
■ záhradné terasy
■ vonkajšie schody
■ bazény
■ jazierka
■ nášľapné kamene
■ andezit
■ kvarcit
■ pieskovec
■ porfir
■ rula (gneis)
■ vápenec
■ žula
■ europalety
■ vrecované
■ koše
Pri záhradných chodníkoch môžeme do škár medzi kameňmi vysadiť plazivé alebo kobercovito rastúce skalničky. Vytvoríme si tak pôsobivú cestičku, ktorá po zapojení sa do porastu nevyžaduje veľkú námahu pri údržbe a dotvára vzhľad okolia.
Spôsob obkladu ▼
Tenšia dlažba sa lepí na pevný podklad pieskovo-cementovou zmesou (pomer 1:1) alebo lepidlom. Silnejšiu dlažbu možno vkladať priamo do piesku alebo na frekventovanejších miestach do betónu. Medzery medzi kameňmi majú byť čo najmenšie do 20 mm.
Veľkosť dosiek by sa po celej ploche mala pravidelne striedať. K tomu potrebujete mať k dispozícii aj menšie kusy kameňa.
Pri výstavbe terás udržiavame spád pripravenej plochy 1 až 2 °, kvôli odtoku vody.
Realizácie dlažby z prírodného kameňa ▼
 

Newsflash